infolinia

801 318 319

infolinia

 

CIĄGNIKI LOGISTYCZNE SIMAI, DEC

 

Ciągniki SIMAI

Firma Simai produkuje elektryczne pojazdy dla przemysłu i firm logistycznych nieprzerwanie od 1952 roku. Niezawodność produktów, otwarcie na specyficzne potrzeby klientów oraz stały rozwój technologiczny sprawiły, że to właśnie SIMAI zaczął wyznaczać standardy w branży w Europie.

Ciągniki i pojazdy platformowe SIMAI cechuje trwała i niezawodna konstrukcja oraz szereg rozwiązań poprawiających komfort, bezpieczeństwo i wydajność pracy. Najszersza spośród europejskich producentów gama modeli obejmuje ciągniki o uciągu od 3 do 30 ton, o konstrukcji otwartej oraz wyposażonych w kabiny operatora. Oferta SIMAI to także ciągniki i pojazdy platformowe o ładowności platformy do 3000kg.

 

Ciągniki DEC

Firma DEC produkuje cenione przez klientów urządzenia czyszczące oraz ciągniki logistyczne. Wyjątkowo szeroka gama ciągników logistycznych obejmuje urządzenia o uciągu od 500kg do 8 ton, a pośród modeli znajdziemy ciągniki z siedziskiem operatora oraz ze stanowiskiem stojącym, wózki trzy- oraz czterokołowe, wyposażone zarówno w ogumienie twarde, jak i superelastyczne.  Najpopularniejsza seria to ciągniki Bull 3-kołowe o uciągu 1, 2 i 4 tony oraz 4-kołowe o uciągu 4,6 i 8 ton. Wszystkie one mogą być wyposażone w kabinę miękką oraz posiadają możliwość doposażenia w tylną platformę załadowczą.

 

Link do strony z danymi technicznymi:

 

 

 

SZYBCIEJ I WYDAJNIEJ  EKONOMICZNIE I EKOLOGICZNIE ZNACZNIE BEZPIECZNIEJ
Ciągniki logistyczne stają się już standardem w transporcie wewnętrznym i coraz częściej zastępują wózki widłowe.  Znacznie mniejsza ogólna liczba maszyn i niezwykła elastyczność dzięki zróżnicowaniu jednostek ładunkowych w jednym transporcie wyraźnie redukują koszty logistyki wewnętrznej Mniejsze rozmiary oraz znacznie lepsza w stosunku do wózka widłowego widoczność to cechy, które wyraźnie zwiększają bezpieczeństwo pieszych w każdym zakładzie produkcyjnym 
Dzięki dużej mocy oraz odpowiedniej kostrukcji pozwalają przewozić na specjalnych przyczepkach kilka ładunków w tym samym czasie. Taki zestaw, popularnie nazwany pociągiem logistycznym, może składać się ze zróżnicowanych platform i przewozić ładunki o różnej wadze, rozmiarach i kubaturze w tym samym czasie.  Nowoczesne silniki w technologii prądu zmiennego (AC) wydłużają czas pracy na jednej baterii, a koszty jej ładowania są nawet kilkakrotnie niższe w stosunku do kosztów eksploatacji urządzeń spalinowych. 

Niski poziom hałasu i brak zanieczyszczeń powietrza pozytywnie wpływają na środowisko i otoczenie pracowników. 
Automatyczny hamulec postojowy, stacyjka z kluczykiem oraz czujnik lub przycisk w podłodze uniemożliwiają przypadkowe przemieszczenie zestawu transportowego. Umieszczone na wysięgniku lub dachu kabiny oświetlenie ostrzegawcze oraz sygnalizacja dźwiękowa pomagają dodatkowo zapobiegać kolizjom. 

 

Ciągniki logistyczne

Przewożenie na czas dużej ilości materiału jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania firm, fabryk oraz magazynów. Elementem gwarantującym ciągłość oraz terminowość wykonywanych zadań jest dobrej jakości sprzęt. Takim z pewnością są ciągniki logistyczne, znacząco wpływające na sprawność i wydajność funkcjonowania przedsiębiorstwa.

 

Ciągniki logistyczne – gdzie znajdą zastosowanie?

Ciągniki magazynowe mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie znajdują się również wózki widłowe – stanowią dla nich alternatywę. Ciągniki logistyczne są przystosowane do podczepiania większej liczby pojedynczych ładunków i przewożenia ich w inne miejsce, np. pod taśmę produkcyjną czy do wysyłki. Tego rodzaju urządzenia zapewniają elastyczność w miejscu pracy. Ciągniki logistyczne są stosowane na szeroką skalę w fabrykach czy halach produkcyjnych. Ich zalety zostały także dostrzeżone przez właścicieli magazynów oraz hurtowni.

 

Ciągniki logistyczne – dlaczego warto zdecydować się na ten produkt?

Ciągnik magazynowy jest wykorzystywany w wielu miejscach, w których niezbędny jest szybki i sprawny transport materiałów. Ciągnik transportowy nieustannie zyskuje na popularności za sprawą swoich zalet. Charakteryzuje się dużą wydajnością pracy. Wybór pojazdu o dużej mocy oraz właściwej konstrukcji zapewnia możliwość przewożenia kilka ładunków w jednym czasie.

 

Ciągniki logistyczne to pojazdy niezwykle ekonomiczne oraz ekologiczne. Niewątpliwą ich zaletą jest możliwość wykorzystania jednego ciągnika do transportu wielu różnych materiałów. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie wydatków na alternatywne urządzenia, zwiększenie elastyczności pracy oraz redukcja kosztów logistyki wewnętrznej. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia ekologii. Wybór ciągnika logistycznego warunkuje wsparcie działań proekologicznych. Nowoczesne silniki wydłużają czas pracy baterii, a koszty ładowania są kilkukrotnie niższe. Ciągniki logistyczne gwarantują dodatkowo brak zanieczyszczeń oraz niski poziom hałasu.

 

Do zalet tego rodzaju urządzeń zaliczyć można także właściwości jezdne, przekładające się na zwiększony komfort pracy operatorów. Mniejsze rozmiary, lepsza widoczność, automatyczny hamulec postojowy sprawiają, że poruszanie się pociągiem logistycznym jest maksymalnie ułatwione.

 

OMV Polska – bogata oferta ciągników logistycznych

OMV Polska od lat dostarcza na polski rynek wysokiej jakości urządzenia do transportu producentów takich firm jak Simai oraz DEC. Szeroka gama ciągników logistycznych umożliwia wybór najlepiej dobranych rozwiązań. W ramach swoich usług OMV Polska zapewnia fachowe doradztwo oraz elastyczność usług, a także możliwość dostosowania warunków umowy do indywidualnych potrzeb.