infolinia

801 318 319

infolinia

 

CIĄGNIKI LOGISTYCZNE SIMAI, DEC

 

Ciągniki SIMAI

Firma Simai produkuje elektryczne pojazdy dla przemysłu i firm logistycznych nieprzerwanie od 1952 roku. Niezawodność produktów, otwarcie na specyficzne potrzeby klientów oraz stały rozwój technologiczny sprawiły, że to właśnie SIMAI zaczął wyznaczać standardy w branży w Europie.

Ciągniki i pojazdy platformowe SIMAI cechuje trwała i niezawodna konstrukcja oraz szereg rozwiązań poprawiających komfort, bezpieczeństwo i wydajność pracy. Najszersza spośród europejskich producentów gama modeli obejmuje ciągniki o uciągu od 3 do 30 ton, o konstrukcji otwartej oraz wyposażonych w kabiny operatora. Oferta SIMAI to także ciągniki i pojazdy platformowe o ładowności platformy do 3000kg.

 

Ciągniki DEC

Firma DEC produkuje cenione przez klientów urządzenia czyszczące oraz ciągniki logistyczne. Wyjątkowo szeroka gama ciągników logistycznych obejmuje urządzenia o uciągu od 500kg do 8 ton, a pośród modeli znajdziemy ciągniki z siedziskiem operatora oraz ze stanowiskiem stojącym, wózki trzy- oraz czterokołowe, wyposażone zarówno w ogumienie twarde, jak i superelastyczne.  Najpopularniejsza seria to ciągniki Bull 3-kołowe o uciągu 1, 2 i 4 tony oraz 4-kołowe o uciągu 4,6 i 8 ton. Wszystkie one mogą być wyposażone w kabinę miękką oraz posiadają możliwość doposażenia w tylną platformę załadowczą.

 

Link do strony z danymi technicznymi:

 

 

 

SZYBCIEJ I WYDAJNIEJ  EKONOMICZNIE I EKOLOGICZNIE ZNACZNIE BEZPIECZNIEJ
Ciągniki logistyczne stają się już standardem w transporcie wewnętrznym i coraz częściej zastępują wózki widłowe.  Znacznie mniejsza ogólna liczba maszyn i niezwykła elastyczność dzięki zróżnicowaniu jednostek ładunkowych w jednym transporcie wyraźnie redukują koszty logistyki wewnętrznej Mniejsze rozmiary oraz znacznie lepsza w stosunku do wózka widłowego widoczność to cechy, które wyraźnie zwiększają bezpieczeństwo pieszych w każdym zakładzie produkcyjnym 
Dzięki dużej mocy oraz odpowiedniej kostrukcji pozwalają przewozić na specjalnych przyczepkach kilka ładunków w tym samym czasie. Taki zestaw, popularnie nazwany pociągiem logistycznym, może składać się ze zróżnicowanych platform i przewozić ładunki o różnej wadze, rozmiarach i kubaturze w tym samym czasie.  Nowoczesne silniki w technologii prądu zmiennego (AC) wydłużają czas pracy na jednej baterii, a koszty jej ładowania są nawet kilkakrotnie niższe w stosunku do kosztów eksploatacji urządzeń spalinowych. 

Niski poziom hałasu i brak zanieczyszczeń powietrza pozytywnie wpływają na środowisko i otoczenie pracowników. 
Automatyczny hamulec postojowy, stacyjka z kluczykiem oraz czujnik lub przycisk w podłodze uniemożliwiają przypadkowe przemieszczenie zestawu transportowego. Umieszczone na wysięgniku lub dachu kabiny oświetlenie ostrzegawcze oraz sygnalizacja dźwiękowa pomagają dodatkowo zapobiegać kolizjom.