Regały magazynowe
Regały grawitacyjne
Dynamiczny system składowania idealny dla produktów o krótkim terminie ważności oraz towarów o dużej rotacji. Poziomy zbudowane są z ciągów przenośników rolkowych o niewielkim spadku, pozwalającym na powolny samoistny ruch palet do przeciwnego końca korytarza. Załadunek odbywa się od czoła regału, natomiast odbiór-po przeciwnej stronie. Pozwala to na znaczną oszczędność powierzchni i czasu.
Regały grawitacyjne stanowią składową szerszego systemu regałów przepływowych. Z uwagi na ich specyficzną budowę są nazywane również regałami rolkowymi. Tego typu konstrukcja umożliwia precyzyjne zarządzanie gospodarką magazynową. Regał rolkowy wykorzystuje dynamiczny system składowania i siły grawitacji do tego, by palety były samoczynnie przesuwane z punktu nadania do punktu odbioru.
Regały przepływowe – najważniejsze informacje
Regały magazynowe tego typu składają się z poziomów wyposażonych w specjalne przenośniki rolkowe. Te inteligentne rozwiązania umożliwiają kontrolowany, powolny ruch palet do przeciwnego końca korytarza. Załadunek odbywa się od czoła regału, natomiast odbiór – po przeciwległej stronie, co wpływa na oszczędność powierzchni i czasu.
Regały rolkowe – dynamiczny system składowania
Dynamiczny system składowania regałów grawitacyjnych jest idealny dla produktów o krótkim terminie ważności oraz towarów o dużej rotacji. Regały grawitacyjne znajdują zastosowanie w magazynach przyprodukcyjnych czy dystrybucyjnych, m.in. w branży spożywczej lub chemicznej. Regał rolkowy stanowi kluczowy element wyposażenia w chłodniach, mroźniach oraz w obiektach, w których istotna jest optymalizacja wykorzystania wolnej przestrzeni.
Korzyściami wynikającymi z wykorzystywania regałów grawitacyjnych są: zwiększenie powierzchni przechowywania, możliwość zastosowania mniejszej ilości korytarzy roboczych w regałach przepływowych czy redukcja czasu niezbędnego na transport ładunku pomiędzy miejscami nadawania i odbioru.