infolinia

801 318 319

infolinia

 

REGAŁY PALETOWE (RZĘDOWE)

 

Najprostszy, a zarazem najpopularniejszy typ regałów o modułowej budowie i wygodnej regulacji wysokości poziomów, który pozwala stworzyć system idealnie dopasowany do zróżnicowanych potrzeb.

Palety opierają się bezpośrednio na belkach, o odpowiednio dobranej nośności i długości. Możliwe są także dodatkowe wypełnienia, takie jak podpory pod gitterboxy czy beczki, kraty pomostowe, półki pełne lub w najniższych partiach półki rolkowe do ręcznej kompletacji zamówień (tzw. „supermarket”).

 

 

 

 

 

Regały paletowe

Regał paletowy to najpopularniejszy i najprostszy pod względem konstrukcji rodzaj regałów magazynowych. Charakteryzuje się modułową budową oraz wygodną regulacją wysokości poziomów, dzięki czemu możliwe jest stworzenie systemu dopasowanego do potrzeb przedsiębiorstwa. Daje to gwarancję dostosowania produktu do przestrzeni magazynu, jego wymiarów oraz do masy i ilości składowanych towarów.

 

Magazyny wysokiego składowania – co to takiego?

Obecnie zamiast tworzyć nowe hale i punkty dystrybucji, rozpoczęto proces reorganizacji istniejących już powierzchni magazynowych. Obserwowanym trendem jest rozbudowa magazynów na wysokość, przy jednoczesnym zachowaniu kompaktowości powierzchniowej. Takie rozwiązanie umożliwia maksymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Jednym z warunków ergonomicznej organizacji magazynu wysokiego składowania jest wykorzystanie regałów paletowych. Dzięki nim możliwe staje się funkcjonalne wykorzystanie każdej przestrzeni.

 

Regały magazynowe paletowe

Regały paletowe rzędowe stanowią jeden z rodzajów regałów magazynowych. Są to konstrukcje wielopoziomowe, dzięki którym możliwe staje się składowanie towarów, a także zagwarantowanie odpowiedniego zagospodarowania przestrzeni. Wybór regału magazynowego uwarunkowany jest kilkoma czynnikami, takimi jak materiał, z którego jest wykonany dany produkt czy jego wymiary. Wielkość regału magazynowego powinna być uzależniona od przeznaczenia przestrzeni. Niezbędne jest dobranie ilości półek do specyfiki prowadzonej firmy, co umożliwi odpowiednią organizację przestrzeni oraz zapewni ergonomię pracy. Wybór materiału do konstrukcji regału pozostaje uzależniony od planowanego obciążenia poszczególnych poziomów. Do produkcji regałów magazynowych wykorzystywane są aluminium, stal lub polipropylen.

 

Regał paletowy – charakterystyka

Regały paletowe określane są również jako bezpółkowe lub regały wysokiego składowania. Ich podstawową funkcją jest umożliwienie składowania materiałów na paletach. Możliwym jest także magazynowanie towarów niespaletyzowanych. Regały paletowe dzielą się na dwa rodzaje. Pierwsze z nich to regały paletowe rzędowe. Są najprostszymi konstrukcjami, stosowanymi w większości magazynów wysokiego składowania. Wymiary regałów paletowych rzędowych są zróżnicowane, ich wysokość oraz szerokość uzależniona jest wyłącznie od indywidualnego zapotrzebowania firmy. OMV Polska oferuje regały paletowe rzędowe, każdorazowo dostosowane do potrzeb Klienta.

 

Drugi rodzaj stanowią regały paletowe ramowe, charakteryzujące się uniwersalnością i stabilnością. Tego typu konstrukcje można z łatwością łączyć w różne konfiguracje. To jeden z najczęściej wykorzystywanych systemów paletowych. Regały paletowe ramowe zapewniają również łatwy dostęp do towarów, co zmniejsza ryzyko wypadku przy pracy.

 

OMV Polska – zaufaj liderom w branży!

OMV Polska od wielu lat dostarcza na rynek regały magazynowe wyróżniające się wysoką jakością. Oferujemy regały paletowe zarówno rzędowe, jak i ramowe. Są to konstrukcje wykorzystywane w magazynach, halach produkcyjnych, punktach dystrybucji czy składach budowlanych. Cena regałów paletowych koreluje z jakością oraz wytrzymałością. OMV Polska oferuje regały magazynowe paletowe wykonane z materiałów najwyższej jakości. Zapraszamy do kontaktu!