infolinia

801 318 319

infolinia

REGAŁY WSPORNIKOWE – DO ŁADUNKÓW DŁUŻYCOWYCH

 

Wytrzymałe regały do ładunków o znacznej długości. Używane do składowania rur, profili, belek czy arkuszy blachy. Zbudowane są z połączonych ze sobą kolumn oraz ramion, na których opiera się bezpośrednio ładunek, a ich konstrukcja umożliwia jedno- lub obustronny załadunek. Ładunki dłużycowe obsługiwane są najczęściej przez wózki wielokierunkowe typu multiway lub sideloader.

 

Regały wspornikowe

Regały wspornikowe stanowią doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorstw zajmujących się składowaniem materiałów o znacznej długości, np. rur, belek, arkuszy blach czy prętów. Tego typu konstrukcje charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością oraz łatwym montażem. Ich specyfika pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni w magazynie wysokiego składowania i zmniejszenie kosztów logistyki wewnętrznej.

 

Magazyn wysokiego składowania – charakterystyka

Magazyny wysokiego składowania to coraz powszechniejsze rozwiązanie, zapewniające optymalizację powierzchni. Minimalna wysokość, na której składowane są materiały przekracza 7,2 metra. Bezpieczne oraz optymalne składowanie towarów w tego rodzaju magazynach wymaga wykorzystania konstrukcji stabilnych i dopasowanych do profilu działalności przedsiębiorstwa. Regały wspornikowe do ładunków dłużycowych zwiększają wydajność pracy w magazynie.

 

Regały magazynowe – odpowiedź na potrzeby

Dzięki wykorzystaniu regałów magazynowych wspornikowych możliwe jest duże zagęszczenie składowanego towaru, tak aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń magazynu. Regały wspornikowe to prosta konstrukcja, składająca się z ramion oraz kolumn. Budowa tego rodzaju regałów wpływa na sposób pracy przy załadunku i rozładunku, sprawiając jednocześnie, że manewrowanie jest o wiele łatwiejsze. Pośród typów regałów wspornikowych wyróżnia się regały lekkie, średnie oraz ciężkie. Wybór odpowiedniego rodzaju zależy od parametrów ładunków dłużycowych, które będą na nim składowane.

 

Regały magazynowe dłużycowe są oferowane w dwóch wersjach – jednostronnej oraz dwustronnej. Rozwiązania jednostronne dzięki swojej konstrukcji mogą być ustawione przy ścianie magazynu. Dwustronne cechuje konstrukcja pozwalająca na dostęp do towarów z obu stron. Regał dłużycowy jednostronny można wyposażyć w dodatkowe ramiona, dzięki czemu uzyska się regał dwustronny.

 

Co wziąć pod uwagę, wybierając regał dłużycowy?

Dostępne na rynku regały wspornikowe są bardzo zróżnicowane, dlatego wybór odpowiedniego produktu powinien być dopasowany do specyfiki działalności i profilu firmy. W trakcie procesu decyzyjnego należy wziąć pod uwagę poniższe kwestie:

 

  • Wymiary regału – wybierając odpowiedni produkt, niezbędnym jest zwrócenie uwagi na kwestie funkcjonalności i zagospodarowania danej przestrzeni. Regał powinien być dobrze dopasowany, by umożliwiał łatwe składowanie i rozładowywanie materiałów. Koniecznym jest troska o to, aby pomiędzy poszczególnymi rzędami regałów znajdowały się odpowiednio szerokie alejki, umożliwiające przejazd wózkiem widłowym.
  • Liczba półek – kolejną kwestią jest liczba półek, na których będą składowane towary. Te ostatnie, muszą być ułożone w taki sposób, by operator wózka mógł możliwie łatwo zmienić lokalizację produktu.
  • Maksymalne obciążenie regału – bezpieczeństwo w pracy to kwestia priorytetowa. Aby uniknąć potencjalnych wypadków, konieczne jest dobranie odpowiedniego maksymalnego obciążenia regału. Informacje na ten temat znajdują się w opisie dołączonym przez producenta. Przeciążenie regału to ryzyko wygięcia się konstrukcji lub poszczególnych elementów, a tym samym zwiększone ryzyko utraty stabilności.

OMV Polska – sprawdzona oferta

OMV Polska od lat dostarcza na rynek nie tylko wózki widłowe i urządzenia do transportu wewnątrzmagazynowego, lecz także regały magazynowe, w tym regały wspornikowe. Produkty znajdujące się w portfolio firmy cechuje doskonała jakość produkcji oraz niezawodność użytkowania. Regały magazynowe dłużycowe są wykonane z wysokogatunkowych materiałów, posiadających certyfikaty bezpieczeństwa. Podczas wyboru odpowiedniego rozwiązania gwarantujemy możliwość jego dopasowania do indywidualnych potrzeb oraz wymagań Klienta. Specjaliści, których zatrudniamy, odpowiedzą na wszelkie pytania i posłużą radą.