Regały wspornikowe – wszystko co musisz o nich wiedzieć.
Systemy logistyczneOptymalne zagospodarowanie przestrzeni magazynowej nie byłoby możliwe bez zaprojektowania konstrukcji regałowych maksymalnie dopasowanych do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy. Jednym z rzadziej spotykanych rozwiązań, które jednak mają ogromne znaczenie logistyczne w niektórych przedsiębiorstwach, są regały magazynowe wspornikowe. Ich nietypowa budowa umożliwia efektywne składowanie towarów o ponadprzeciętnej długości.
Jak zbudowane są regały wspornikowe?
Regały wspornikowe zwane są także dłużycowymi, ponieważ umożliwiają przechowywanie ładunków o znacznych długościach. Ich budowa opiera się na połączonych ze sobą kolumnach i ramionach, na których ułożony zostaje ładunek. W zależności od wybranego rozwiązania składowanie może odbywać się jedno– lub dwustronnie. Najczęściej stosowanym surowcem w wytwarzaniu regałów dłużycowych jest stal, która zapewnia ogromną wytrzymałość i stabilność konstrukcji.
Wzmacnianie poprzez stężenia pionowe i najwyższej jakości komponenty zapewnia nie tylko wygodę, lecz także wysoki poziom bezpieczeństwa. Konstrukcje regałowe wspornikowe można w prosty sposób dostosować do indywidualnych potrzeb Klienta poprzez zastosowanie ruchomych części składowych, jakimi są belki. Przy projektowaniu regałów brane są pod uwagę różne czynniki, z których najbardziej istotne są gabaryty składowanych towarów.
W jakich przedsiębiorstwach korzysta się z regałów dłużycowych?
Nazwa „regał dłużycowy” pochodzi od dłużyc, czyli długich, drewnianych bali otrzymywanych w wyniku wycinki drzew. Jednak obecnie regał wspornikowy znajduje zastosowanie nie tylko w zakładach przetwarzających drewno, lecz także w przedsiębiorstwach należących do innych branż. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się głównie w składach budowlanych, gdzie magazynowe są wyjątkowo długie towary – takie jak rury, profile, belki, czy arkusze blachy.
Regały wspornikowe pozwalają maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń magazynową, której zagospodarowanie może być problematyczne z uwagi na specyfikę ładunków. Tego rodzaju rozwiązanie konstrukcyjne pozwala w prosty i efektywny sposób składować towary o niestandardowych gabarytach, co z kolei przekłada się na usprawnienie pracy na halach produkcyjnych i w magazynach. Nietypowe rozmiary i związana z nimi duża waga produktów mogą wpływać na podniesienie ryzyka wypadków w miejscach pracy. Rozwiązaniem minimalizującym tego rodzaju zagrożenie oraz podnoszącym poziom bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie staje się stabilny regał na dłużyce.
Obsługa manualna i mechaniczna regałów dłużycowych
Konstrukcja regałów wspornikowych jest tworzona pod indywidualne potrzeby Klienta. Dostępne są rozwiązania opierające się na jednostronnym załadunku lub regały obsługiwane z dwóch przeciwnych stron. Załadowywanie i rozładowywanie towarów może odbywać się ręcznie. W takich warunkach konstrukcja nie powinna jednak przekraczać 3,5 m wysokości i być przystosowana do składowania ładunków o wymiarach dostosowanych do możliwości pracowników.
Częściej spotykana jest obsługa regałów dłużycowych przy wykorzystaniu wyspecjalizowanych maszyn. Korzystanie z profesjonalnych urządzeń wysokiej jakości umożliwia zastosowanie większych i bardziej rozbudowanych konstrukcji regałowych. Ich wysokość może wówczas przekraczać nawet 10 m. Gabaryty składowanych ładunków również mogą być znacznie większe niż w przedsiębiorstwach obsługiwanych ręcznie. Dostosowane do charakteru pracy wózki widłowe i suwnice znacząco usprawniają pracę w przedsiębiorstwie, wpływając na podniesienie wydajności pracy.
Jak zaprojektować konstrukcje regałowe przeznaczone do składowania towarów o znacznych długościach?
Stworzenie projektu i montaż konstrukcji regałowych wspornikowych najlepiej zlecić profesjonalnej i rzetelnej firmie zajmującej się tworzeniem optymalnych systemów logistycznych. W OMV Polska, dzięki tworzeniu indywidualnych i elastycznych ofert, projektujemy rozwiązania w oparciu o rozpoznanie potrzeb Klienta. To sprawia, że każdorazowo idealnie wpisują się one w charakter danego przedsiębiorstwa.
W OMV Polska zajmujemy się nie tylko projektowaniem i montażem konstrukcji regałowych. Naszym Klientom oferujemy także przeglądy oraz usługi serwisowe. Kompleksowe podejście do potrzeb Klienta umożliwia nam nawiązywanie współpracy o relacyjnym, partnerskim charakterze. Dzięki temu stanowimy wsparcie w rozwoju przedsiębiorstw i tworzymy systemy logistyczne spełniające wszystkie oczekiwania. Nasi doradcy pomogą dopasować odpowiednie rozwiązania na każdym etapie planowania przestrzeni magazynowej lub produkcyjnej.
OMV Polska – autorskie systemy logistyczne
Na polskim rynku działamy nieprzerwanie od 2005 roku i przez wiele lat naszej działalności stworzyliśmy autorskie systemy logistyczne usprawniające pracę w wielu branżach. W naszej ofercie znajdują się nowe i używane urządzenia magazynowe oraz szereg niezbędnych akcesoriów, pozwalających jeszcze lepiej dopasować parametry urządzeń do indywidualnych potrzeb Klienta. Wraz z konstrukcjami regałowymi pomagamy maksymalnie zoptymalizować procesy w magazynach, dzięki czemu możliwe jest znaczące podniesienie ich wydajności. Stawiamy na kompleksowe wsparcie na każdym etapie współpracy, która nie kończy się w momencie sfinalizowania zakupu. Nie czekaj, skorzystaj z naszej oferty już teraz!