
Produkty
Reachstacker – wózek kontenerowy
Wózek do kontenerów to specjalistyczne urządzenie do przewożenia i składowania ładunków osiągających ciężar nawet kilkudziesięciu ton. Wykorzystywany jest do przenoszenia i układania kontenerów pustych lub pełnych. Reachstacker znajduje zastosowanie przede wszystkim w portach i terminalach, ale może być wykorzystywany również w transporcie kolejowym i drogowym – ciężarowym.
Wózek do kontenerów – podstawowe cechy i zastosowanie
Wózek kontenerowy to urządzenie, którego budowa opracowana została pod kątem manewrowania ładunkami o masie kilkudziesięciu ton. Aby móc bezpiecznie pracować z tak ciężkim ładunkiem podstawowa konstrukcja musi być stabilna i na tyle masywna, by zapewnić odpowiednią przeciwwagę. Dlatego układarka kontenerowa osiąga masę własną w zakresie 70-100 ton i od tego zależy jej maksymalny udźwig.
Jak sama nazwa wskazuje wózek do kontenerów służy do manewrowania kontenerami, których transport wymaga specjalnego systemu podnoszącego. Za chwytanie ładunku odpowiadają tu specjalne zaczepy kontenerowe. W budowie przypominają one ramę (tak zwany spreader), która obejmuje kontener od góry lub z boku. Może być ona umocowana na maszcie, podobnie jak widły w standardowych wózkach widłowych, lub na specjalnym ramieniu.
Mimo dużej masy własnej, reachstacker jest wygodny w manewrowaniu i swobodnie porusza się zarówno po dużych terminalach, jak i mniejszych przestrzeniach. Większość tego typu maszyn posiada napęd spalinowy. Coraz częściej pojawiają się jednak również modele zasilane elektrycznie. Wóz wysięgnikowy do kontenerów to tańsza i wygodniejsza alternatywa do suwnic bramowych i dźwigów portowych, doskonale sprawdzający się w mniejszych obiektach przeładunkowych. Dzięki swoim osiągom i funkcjonalności może służyć również jako sprzęt wspomagający transport i składowanie kontenerów w portach, na lotniskach czy na kolei.
OMV – Autoryzowany dealer cesab
Wózek kontenerowy – rodzaje
Wózek kontenerowy podlega klasyfikacji pod względem przeładunku kontenerów pustych i pełnych. Maszyny przeznaczone do pustych kontenerów to wózki o maksymalnym udźwigu 10 ton. W niektórych modelach stosowana jest podwójna rama, co umożliwia transportowanie dwóch kontenerów jednocześnie. Do pełnych kontenerów przeznaczone są maszyny o udźwigu osiągającym około 40 ton. W obu przypadkach układarka kontenerowa jest niezwykle precyzyjna i zwrotna, a jej obsługa prosta. Manewrowanie ładunkami przebiega płynnie i jest w pełni bezpieczne.
Wózek do kontenerów tego typu wyposażony jest z reguły w maszt, przez co rama chwyta kontener z boku. Ze względu na warunki konstrukcyjne taki system podnośnikowy pozwala na układanie ładunków jedynie w pierwszym rzędzie. Do sprawnego i bezpiecznego manewrowania wystarczy w tym przypadku, gdy wózek kontenerowy posiada ciężar własny około 70 ton..
Reachstacker – wóz wysięgnikowy do kontenerów
Reachstacker to specjalny rodzaj wózka kontenerowego. Zamiast masztu wyposażony jest w ramię teleskopowe, które umożliwia transportowanie kontenerów bez przemieszczania maszyny. Wóz wysięgnikowy do kontenerów tego typu pozwala układać ładunki do trzeciego rzędu i na duże wysokości. Doskonale sprawdza się na małych przestrzeniach przeładunkowych, np. w transporcie kolejowym do przenoszenia kontenerów z jednego pociągu na drugi lub w niewielkich terminalach. Reachstracker osiąga masę własną nawet 100 ton, co zapewnia dużą stabilność i bezpieczeństwo pracy. Jednocześnie tak ciężka układarka kontenerowa posiada udźwig maksymalny dochodzący do 50 ton. Wykorzystując wózek do kontenerów wyposażony w ramię teleskopowe możliwe jest zapewnienie przeprowadzenia wszelkich czynności obejmujących przeładunek, rozładunek czy porządkowanie sprawnie i bezpiecznie. Jest to rozwiązanie uznawane za najbardziej elastyczne w procesie manipulacji kontenerami.
Korzyści
Co zyskujesz dzięki ofercie
wózków widłowych CESAB?
Szerokie zastosowanie
obsługa standardowych kontenerów ISO za pomocą chwytnika z ryglami (wersja TC) oraz dedykowanych do transportu intermodalnego naczep za pomocą chwytnika COMBI (wersja CC)
Wytrzymałość
sprawdzona szwedzka konstrukcja bazująca na podzespołach renomowanych europejskich producentów
Komfort
Doskonałe warunki pracy operatora dzięki przestronnej i komfortowej kabinie OPTIMA
Komunikacja
Opcje z rodziny TRUCONNECT umożliwiające stały przepływ informacji pomiędzy urządzeniem a komputerem użytkownika oraz analizę danych dotyczących eksploatacji

Bogate wyposażenie
szeroka gama wyposażenia opcjonalnego umożliwiająca personalizowanie urządzeń indywidualnie do potrzeb użytkownika
Bezpieczeństwo
aktywne zabezpieczenia antyprzeciążeniowe analizujące w trybie ciągłym masę i środek ciężkości ładunku
Ekologia
nowoczesne jednostki napędowe spełniające normę STAGE V oraz dedykowane rozwiązania minimalizujące zużycie paliwa i obniżenie emisji CO₂
FIRMA CESAB
Blisko 80 lat doświadczenia
Historia Konecranes Lift Trucks sięga lat 50-tych dwudziestego wieku, kiedy to bazując na podwoziu starej ciężarówki Volvo szwedzka firma LMV zbudowała pierwszy wózek widłowy. Na przestrzeni lat produkt był modernizowany, a fabryka, która rozwinęła tę myśl przyjęła nazwę SMV (Silverdalen Mekaniska Verkstad). Już kilka lat później zadebiutował pierwszy wózek widłowy, w pełnym tego słowa znaczeniu, produkcji szwedzkiej. Solidne i przemyślane konstrukcje stworzone z myślą o ciężkich warunkach pracy w branży leśnej i przemyśle tartacznym procentowały wysoką trwałością urządzeń i uznaniem klientów.
